Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 

Marilleva 900 a 1400 leží v srdci Val di Sole. Je to lyžařské, turistické, vodácké a cyklistické centrum. V okruhu 20 km zde naleznete jak masivy alpských ledovců – Adamello,Presanella,Cevedale a skupina Ortler, tak dolomitskou skupinu Brenta, která je světoznámá svou sítí zajištěných cest zvané ferraty. Údolím protéká řeka ledovcová Noce, na které jsou pořádány závody ve sjezdu i slalomu na divoké vodě.V údolí pracuje také 5 raftových a multisportovních středisek. Dalším sportem, který je zde hojně provozován je cyklistika, jak už horská kola, tak i silniční. Každý rok je zde pořádán evropský pohár ve sjezdu na horských kolech a v létě roku 2008 se v Mestriagu – vesnička asi 2 km od Marillevy – uskuteční UCI MOUNTAINBIKE&TRIALS WORLD CHAMPIONSHIPS.


 

V zimě je Marilleva hojně navštěvována lyžaři a také snowboardisty, nejen kvůli výhodné poloze přímo na sjezdovkách, ale hlavně kvůli propojení tří lyžařských středisek – MARILLEVA – FOLGARIDA – MADONNA DI CAMPIGLIO.Tyto tři střediska,která jsou průjezdná na lyžích a vleky nabízejí více než 50 vleků a lanovek a přibližně 130 km sjezdových tratí různých obtížností.Další lyžařská centra Tonále, Ponte di Legno a Temů, která jsou od roku 2006 také propojena nejdelší kabinovou lanovkou v Itálii jsou vzdálena 20 km. Peio – malé středisko na úpatí ledovce Monte Vioz je vzdáleno pouhých 16 km a v roce 2008-9 by zde měla být v provozu nová lanovka do 3000 m. V údolí jezdí skibus, který je zdarma – v ceně skipasů.V roce 2007/2008 bude uvedena nová lanovka, která vede z Daolasy na Mastellinu – k horské chatě Solander. Tím se určitě ulehčí lanovce v Marillevě a bude moci být více využíváno ubytování v okolí nové lanovky. V údolí jsou také tři běžkařské trasy. Jsou to kolečka od 3 – 20 km. Nejlepší trasy jsou ve Vermigliu a na Tonále. Trasa v Mezzaně nemá dost často sníh.Obrazek


 


 

Ubytování v Marillevě je v residencích, které jsou přímo u lanovek a v Marillevě 1400 jsou i přímo na sjezdovkách, což vyrovnává starší kapacity ubytovacích zařízení. . Obě Marillevy jsou produktem 70. let min. století, ale podle mého názoru je jejich poloha a hlavně cena ubytování jejich velkou výhodou. Z Monte Viga, na jehož vrchol se z Marillevy 1400 dostanete přibližně za 15 min. je přímý přejezd po sjezdovce do Madonny di Campiglio, která pro lyžaře otevírá další kilometry sjezdovek.